top of page
Domates Bitki

Göz kamastırıcı bir günesin altında baslar her sey...

Lezzetin özüne inmek için, güneşte olgunlaşan taze domatesler, özenle seçilip sadece tuz eklenerek kurutulur. 

 

Sadece 2 içerik: Beji Domatesi ve Tuz. 

 

Böylece doğal ve saf Kuru Beji Domatesleri ortaya çıkar.  Bu eşsiz lezzeti siz de deneyimleyin.

IMG_7662 kopya_edited_edited.png

Kuru Beji Domatesi - Doğanın Eşsiz Lezzeti

Doğal ve atalık tohumlarla yetiştirilen bu benzersiz domates çeşidi, taze güneş ışığı altında olgunlaşarak tamamen doğal bir şekilde kurutuluyor.

 

Lezzetin özünü yakalayan Kuru Beji Domatesi, tamamen doğal yöntemlerle yetiştirilir ve hiçbir katkı maddesi içermez. Her biri özenle seçilip kurutulan domatesler, yoğun aromalarını ve besin değerlerini korur. Kurutma süreci, tatlarını yoğunlaştırırken vitamin ve mineral içeriklerini de korur.

Kuru Beji Domatesi, yemeklerinize ve atıştırmalıklarınıza lezzetli bir dokunuş katmak için idealdir. Salatalarınıza, sandviçlere, makarnalara veya mezelerinize mükemmel bir tamamlayıcıdır. Ayrıca, atıştırmalık olarak da tüketebilir ve özgün aromasının tadını çıkarabilirsiniz.

DALL·E 2022-11-30 14.10.24.png
IMG_4032.jpg

Beji Domatesi Nedir?

Size sunmuş olduğumuz Beji Domatesleri, tarımın ilk başladığı yer olan Mezopotamya'da, Fırat ve Dicle nehirlerinin arasında yetişmektedir. Urfaya özgü, susuz koşullarda yetişen bu domatesler, diğer sıradan domateslerden farklıdır ve Urfada bile nadir bulunurlar. Beji Domatesi olarak da bilinen bu domatesler, dededen kalma atalık tohumlarla yüzyıllardır üretilmektedir ve hiçbir değişikliğe uğramamışlardır. Beji Domatesi tohumları satın alınmadığı için herkes kendi tohumunu kendisi çıkarmaktadır.
 
Beji Domateslerini özel kılan özelliklerden biri, sadece fidan ekilirken 1 bardak su verilmesidir. Bunun dışında gübre, ilaç veya başka bir şey verilmez ve domates fidesi kendi başına hayatta kalmaya çalışır. Urfanın sıcak ikliminde hayatta kalmaya çalışan domates fideleri, köklerini toprağın en derinlerine kadar uzatır ve topraktan alabileceği her şeyi alıp az da olsa tutan domateslerine aktarırlar. Bu zorlu koşullarda yetişen Beji Domatesleri diğer domateslerden daha küçük olur ve daha az tutar, ancak tatları daha ekşi ve lezzetlidir.
 
Beji Domatesleri metaforik bir bakış da sunuyor, zorlu koşullar altında elde edilen şeylerin daha güzel ve lezzetli olduğunun bir kanıtıdır. Umarız Beji Domatesleri sizin de damak zevkinize uygun olacaktır.

Hemen Al

DALL·E 2022-11-30 14.10.17.png
bottom of page